Jak stres ovlivňuje paměť

Pořádá TSM, spol. s r. o.

Termín:19. 03. 2019
Cena:1990 Kč za seminář Kč
 
Jak je možné, že věříme lhářům i tomu, co se nikdy nestalo? Umí se náš mozek bránit stresu?
Nejen na tyto otázky získáte na semináři odpověď. Dozvíte se, jaké jsou druhy stresu a jejich vliv na mozek a paměť. Zda lze vymazat stresový zážitek z dlouhodobé paměti, a jak celý náš život ovládá amygdalo-hipokampální nebo dopaminární stopa. Proč máme při stresu zvýšenou chuť na sladké. Možným východiskem, jak se zbavit stresu z náročného povolání nebo tíživé životní situace, je velice účinná technika shamata. Technika dlouhodobé stabilizace mysli vede k lepší distribuci pozornosti mezi vlastní paměťovou stopou a sensorickými objekty zevního prostředí. To vede k lepší práci se senzorickými informacemi v přítomný moment i lepší orientaci v paměťové stopě.
Naučíte se také, jak si vybudovat rezervní mozkovou kapacitu, jak využít paměťové techniky při učení cizích jazyků a nezaskočí Vás otázka, jaký den v roce připadá na konkrétní datum.
Obsah semináře: Iluze paměti. Paměť a stres. Syndrom vyhoření. Vědomá pozornost a stabilizace mysli technikou shamata. Studium cizích jazyků. Který den to je? Kalendář v hlavě. Rezervní mozková kapacita. Cvičení na rozvoj paměti, fantazie a kreativity. Seminář je určen pro všechny, kterým není lhostejný vlastní mozek.

Doplňující informace:

Kontaktní email:info@tsmvyskov.cz
Kontaktní tel.:517 330 475
Typ akce:seminář
Oblast:pedagogika, psychologie