Cestování po kontinentech – kulturní povědomí a vyjádření prožitku hudbou a pohybem

Pořádá Vzdělávací institut Středočeského kraje – Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků

Termín:10. 04. 2019
Kraj:Středočeský
 
Praktický seminář – hudebně pohybová dílna je zaměřena na hudebně pohybovou výchovu s prvky dramatiky a s přesahem do výtvarné výchovy.
Účastníci si v průběhu dílny pod vedením lektorky sami vyzkouší všechny hudebně pohybové aktivity, které lze následně aplikovat ve výchovném a vzdělávacím procesu dětí předškolního a mladšího školního věku.
Dílna využije dětské hudebně-pohybové hry z různých kontinentů, jejichž prostřednictvím přiblíží zcela odlišné kulturní tradice v různých částech světa. Prožitek a poznání jiných „cizích“ kultur umožňuje díky vnímání odlišností objevit, lépe poznat a pochopit kulturu vlastní a dojít tak v tomto smyslu i k větší úctě k sobě samým.
Účastníci získají řadu inspirativních námětů, jak dětem a žákům zprostředkovat povědomí o kultuře jednotlivých kontinentů i radost ze společného muzicírování a tvoření.

Obsah – témata:
– Afrika – pozdravy domorodců, africké bubny, šaman, svět afrických dětí
– Amerika – plavba lodí, kovbojové, prérie, indiáni, divoká řeka, havajské tanečnice, karneval v Riu
– Austrálie – let letadlem, klokani
– Asie – cesta ponorkou, japonští bubeníci, asijská melodika (Ó kina taico), čínský Nový rok, ruský chorovod, sultánský pozdrav, Orient Expres – cesta z Turecka do Evropy
– Evropa – pařížská Eifelovka, zvony katedrály, londýnský Big Ben, italská Pizza, finská sauna, polská cesta zpět do Čech

Doplňující informace:

Typ akce:kurz
Oblast:jiné (ostatní akce)