Prahou minulou i současnou / Prokopské údolí – TERMÍN ZMĚNĚN!

Pořádá Vzdělávací institut Středočeského kraje – Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků

Termín:06. 05. 2019
Kraj:Středočeský
 
Seminář spojený s vlastní tematickou exkurzí, který provází pedagogy jednotlivými pražskými obvody, čtvrtěmi, zajímavými místy a památkami hlavního města a který probíhá formou literárně historických výkladů zasazených do dobového kulturního a uměleckého rámce s obecně historickým pozadím. Účastníci budou vybaveni metodickými nástroji a konkrétními texty, které mohou využít pro svou pedagogickou praxi.
Cílem semináře je hlubší seznámení pedagogů s historickým a uměleckým vývojem jednotlivých pražských míst, popř. památek v kontextu se společenským vývojem našich zemí.
PROKOPSKÉ ÚDOLÍ – tematická vycházka provede účastníky Prokopským údolím, které patří k nejkrásnějším přírodním lokalitám Prahy. Není to však jen krásná krajina s množstvím zajímavých živočichů, z níž se můžeme těšit. Také z hlediska historie je Prokopské údolí více než zajímavé, vždyť už v pravěku zde sídlili lidé. A asi nejdůležitějším dokladem minulosti je významné paleontologické naleziště fosilií zkoumané Joachimem Barrandem.

Doplňující informace:

Typ akce:kurz
Oblast:jiné (ostatní akce)