Současná americká literatura

Pořádá Akademie Literárních novin

Termín:02. 06. 2019
Kraj:Celá ČR
Cena:1500 Kč za seminář Kč
 
Seminář o současné americké literatuře pojmenuje základní trendy, které vládnou v americké literatuře posledních deseti let, tedy zhruba v období po teroristických útocích v roce 2001.

Jaký je mechanismus, pomocí nějž se americké tituly dostávají do edičních plánů a výhledů jednotlivých českých nakladatelství?

V druhé části semináře si představíme nejvýznamnější tituly, které se za dané období objevily na českém trhu, poskytneme základní orientaci v záplavě vydávaných titulů i přehled nakladatelství, která se na vydávání děl z oblasti americké literatury specializují.

Seminář povede dr. Richard Olehla. Dlouhodobě působí v oblasti amerických studií jako vysokoškolský učitel, publicista a organizátor. Spolupracuje s Americkým centrem při Velvyslanectví USA v Praze.

Obsah kurzu a přihlášku naleznete na webu: http://akademie.literarky.cz/kurz/detail/2?kategorie=Sou%C4%8Dasn%C3%A1+sv%C4%9Btov%C3%A1+literatura+a+literatura+jednotliv%C3%BDch+zem%C3%AD. Místo konání: Akademie Literárních novin, Korunní dvůr, Korunní 810/104, budova D, III. patro, Praha 10-Vinohrady. Samoplátci můžou platit kurzovné na splátky.

Doplňující informace:

Cíl akce:Kurz je určen pro vyučující literartury a angličtiny na gymnáziích, středních a vyšších odborných školác a vážné zájemce o tuto tematiku
Kontaktní email:akademie@literarky.cz
Kontaktní tel.:234 221 131
Poznámka k ceně:Včetně občerstvení a oběda.