Současná britská literatura

Pořádá Akademie Literárních novin

Termín:01. 06. 2019
Kraj:Praha
Cena:1200 Kč za seminář Kč
 
Seminář o současné britské literatuře se věnuje čtenářsky nejatraktivnějšímu období od roku 1990 do dneška. Po roce 1989 mohla totiž v českém překladu vyjít i díla, na něž byl za minulého režimu uvaleno přísné embargo (jako například slavný román 1984 George Orwella). Během následujících let tak musel český literární trh splatit dlouholetý dluh slavným autorům britské literatury – a zároveň se snažil držet krok s aktuální knižní produkcí ve Velké Británii.

Jaká jsou kritéria, která se používají k tomu, aby byla kniha vůbec přeložena do češtiny?

Jaká díla jsou v současnosti považována za kvalitní? Vedle beletristických děl krátce představíme i tituly z oblasti literární vědy a literární historie, které se věnují této problematice.

Seminář povede dr. Richard Olehla. Dlouhodobě působí v oblasti amerických studií jako vysokoškolský učitel, publicista a organizátor. Spolupracuje s Americkým centrem při Velvyslanectví USA v Praze.

Obsah kurzu a přihlášku naleznete na webu:http://akademie.literarky.cz/kurz/detail/6?kategorie=Sou%C4%8Dasn%C3%A1+sv%C4%9Btov%C3%A1+literatura+a+literatura+jednotliv%C3%BDch+zem%C3%AD. Místo konání: Akademie Literárních novin, Korunní dvůr, Korunní 810/104, budova D, III. patro, Praha 10-Vinohrady. Samoplátci můžou platit kurzovné na splátky.

Doplňující informace:

Cíl akce:Kurz je určen pro vyučující literatury a anglického jazyka na gymnáziích, středních a vyšších odborných školách, knihovníky a vážné zájemce o tuto tematiku.
Kontaktní email:akademie@literarky.cz
Kontaktní tel.:234 221 131
Poznámka k ceně:Včetně občerstvení a oběda.
Typ akce:seminář