One World Institute

One World Institute je mezinárodní škola v Norsku, která se zabývá problematikou chudoby v zemích třetího světa, specificky Afrika a Indie.

Vyškoluje své studenty jako Rozvojové Instruktory, kteří se pak vydají na 6 měsíční projekty právě do Afriky či Indie, kde se podílejí na rozvoji místní komunity v oblasti vzdělávání, zdravoní péče a rozvoje životního prostředí.

Jedná se o 24 měsíční program, který zahrnuje:

1) 6 měsíců – \\\“ study program in Norway\\\“ (Teoretické studium zaměřené na globální probémy ve světě, zahrnuje též praktickou část)

2) 3 měsíce – \\\“ getting it ready\\\“ (příprava na studijní cestu z Norska do Afriky či Indie, závěrečné přípravy na práci v projektu)

3) 3 měsíce – \\\“study travel\\\“ (celý tým se vydává na 3 měsíční cestu do Afriky autobusem a po cestě se snaží nasbírat co nejvíce informací a zkušenností zaměřené na globální problémy)

4) 6 měsíců – \\\“project period\\\“ (Rozvojová práce na jednom z projektů)

5) 6 měsíců – \\\“ Bringing it to the public\\\“ (Sepsání závěrečné práce, výtvor závěrečného produktu a veřejných publikací pro širší veřejnost, seznámit je s programem a s problémy ve světě.

Naše škola spolupracuje s One World University v Mozambiku, proto je zde také možnost, po ukončení programu získat \\\“A certificate\\\“ in Fighting with the Poor\\\“.

Naše motto:

\\\“THE WORLD IS OUR CLASSROOM AND PEOPLE WE MEET OUR TEACHERS\\\“

webové stránky: http://www.dobrovolnictvi-v-africe.cz/

Statut:osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ)
Adresa:Hornsjo p.b. 47
Kontaktní adresa:Hornsjo p. b. 47 Oyer 2636 Lillehammer Norway
Kontaktní osoba:Jitka Jägerová
Kontaktní e-mail:dobrovolnici@drh-norway.org
IČ:971520957
Zaměření:průřezová témata a finanční gramotnost
jiné (ostatní akce)